A magyar óvodai projektpedagógia gyakorlati jegyei (e-könyv)

Szerző: Pálfi Sándor

Sorozat: Alkotó Műhely 9.

ISSN: 2061-0114

Kiadás éve: 2014

Alkotó MűhelyDE hozzáférésGyermeknevelési és Gyógypedagógiai KarNeveléstudományPálfi Sándor

Az előző kötetünkben a magyar óvodák általános pedagógiai hátterének, szakmai kereteinek elemzését végeztük el. Most azokat az óvodákat, óvodapedagógusokat és tevékenységük főbb jellemzőit fogjuk megismerni, akik a gyermekközpontú gyakorlatukba beépítették a projekt módszert, a pedagógiai projekteket. Mivel ezekről korábban nem készültek vizsgálatok, nem léteznek kataszterek, nincs civil szervezetük, ahol elérhetőek lennének az óvodák, így az eredmények kiindulópontként, referenciaként szolgálhatnak minden későbbi ezen a területen történő tényfeltáráshoz, elemzéshez. Az óvodai innováció ezen területén „úttörő” szerepet vállalók felkutatása, bevonása után arra törekedtünk, hogy az ismerkedés, értelmezés, bevezetés, beépítés folyamatáról kapjunk képet az érintettektől, úgy hogy az egyéni értelmezés megragadható legyen.
A felmutatott tapasztalat azoknak is segítő modell lehet akik hasonlóra szánják magukat, és a projektpedagógia segítségével kívánják a cselekvésbe ágyazott gyermekszemlélet megvalósítani.

„A magyar óvodai projektpedagógia gyakorlati jegyei (e-könyv)” értékelése elsőként