Szerző: Tamásiné Dsupin Borbála

Sorozati tag: Alkotó Műhely 4.

ISSN: 2061-0114

Kiadás éve: 2015

Alkotó MűhelyDE hozzáférésGyermeknevelési és Gyógypedagógiai KarNeveléstudományTamásiné Dsupin Borbála

Magyarország óvodai zenei nevelése Kodály Zoltán koncepcióján és Forrai Katalin módszertani útmutatásán alapszik, ez zenei nevelésünk nélkülözhetetlen alapja és segítője. A módszer alapvetően a népi kultúra értékeit alkalmazza a gyermekek zenei készségeinek, képességeinek fejlesztésére. Célja a zenei anyanyelv és a hozzá kötődő manuális és tudatalatti tartalmak megismertetése. Ezért a kultúraátadás szempontjából ez az időszak alapozó jellegű, s az esztétikai nevelés területén integratív szerepet tölt be.

E tanulmány központi témája, hogy bemutassa, miként lehetséges, hogy a népi játékok és a hozzájuk kapcsolódó mozgások adaptálása az egyik legkomplexebb fejlesztőerő a 3-7 éves korosztály személyiségfejlődésében.

„A népi játékok és a mozgás funkciója az óvodás korosztály személyiségfejlődésében (e-könyv)” értékelése elsőként