Szerző: Dr. Kézi Csaba

ISBN: 978-963-318-096-9

Kiadás éve: 2017

DE hozzáférésKézi Csaba GáborMatematikaMűszaki Kar

Ez a feladatgyűjtemény a „Bevezetés a magasabb szintű matematikába és alkalmazásaiba” című jegyzet felépítését szorosan követő, és annak jelöléseit használó példatár. Az említett jegyzetben szereplő fogalmak, tételek alkalmazását, megértését segítő feladatokat találunk a feladatgyűjteményben.
A feladatgyűjtemény elsősorban a Debrecen Egyetem Műszaki Karának „Matematika I.” és a „Bevezető matematika” nevű tantárgyaihoz készült oktatási segédanyagként. Az egyes fejezetekben részletesen kidolgozott feladatokat találhatunk. Ezek hasznosak lehetnek a magasabb szintű matematikát tanuló minden hallgató számára, sőt akár matematika szakosok részére is.

„Bevezetés a magasabb szintű matematikába és alkalmazásaiba feladatgyűjtemény (e-könyv)” értékelése elsőként