Csordultig Duchamp-mal (e-könyv)

Alcím: Tanulmányok a Forrás 100. évfordulójára

Szerkesztő: Tánczos Péter

Sorozati tag: Maecenas Maecenatum I.

Kiadás éve: 2019

Bölcsészettudományi KarDE hozzáférésMaecenas Maecenatum : a Semsey Andor Múzeum könyvsorozataTánczos PéterTörténettudomány

“A könyvsorozat első kötetében a 20. század egyik legjelentősebb művésze, Marcel Duchamp munkássága előtt tisztelgünk. Duchamp életművéhez és a szintén százéves dadaista mozgalomhoz kapcsolódóan szervezett szakmai összejövetelt Horváth Gizella (PKE), Sós Csaba (VPKK) és Tánczos Péter (DE) 2017. április 7-8-ára. A Debreceni Egyetem Filozófia Intézet, a Partiumi Keresztény Egyetem Képzőművészeti Tanszék és a Veres Péter Kulturális Központ által közösen lebonyolított konferencián tíz magyar-országi, határon túli és külföldi intézmény összesen huszonegy kutatója mutatta be témában releváns eredményeit. A konferenciához képest jelentős késéssel, de annál nagyobb örömmel nyújtjuk át az olvasónak ezt a sokszínű tanulmánykötetet, amely igen változatos tematikájával, néha meglepő felvetéseivel és helyenként a tudományos munkáktól szokatlan formai megoldásaival, reméljük, méltó emléket állít Marcel Duchamp szellemes, formabontó és provokatív munkásságának.”

„Csordultig Duchamp-mal (e-könyv)” értékelése elsőként