Szülőföld és nyelvi hagyomány (e-könyv)

Alcím: válogatás Sebestyén Árpád írásaiból

Szerző: Sebestyén Árpád

Sorozati tag: A Debreceni Egyetem Magyar Nyelvtudományi Intézetének kiadványai 88.

ISSN: 0209-8156

Kiadás éve: 2009

A Debreceni Egyetem Magyar Nyelvtudományi Intézetének kiadványaiBölcsészettudományi KarDE hozzáférésNyelvtudománySebestyén Árpád

A „Szülőföld és nyelvi hagyomány” című kötetet Sebestyén Árpád 80. születésnapjára állították össze és jelentették meg kollégái, a Debreceni Egyetem Magyar Nyelvtudományi Tanszékének munkatársai. Az az intézmény tiszteleg ezzel a könyvvel Sebestyén professzor úr munkássága előtt, amelyhez őt egész tanári
és tudóspályája köti.
Sebestyén Árpád Debrecenben járt egyetemre, itt ismerkedett meg szakmájának, a nyelvtudománynak az alapjaival az akkor még Debrecenben működő Bárczi Géza vezetésével. Az a hatás, amit Bárczi az ifjú egyetemistára gyakorolt, olyan meghatározó volt, hogy a tőle tanult alapelveket, módszereket, a tudományhoz és az oktatáshoz való viszonyulást Sebestyén Árpád egész pályája során hűen követte, és szeretett professzorának a szellemiségét munkája során — hacsak módja nyílt rá — közvetlenül is igyekezett felmutatni.

„Szülőföld és nyelvi hagyomány (e-könyv)” értékelése elsőként