Tánc és közösség (e-könyv)

Alcím: A társastáncok és a paraszti tánckultúra kapcsolatának elmélete bihari kutatások alapján

Szerző: Kavecsánszki Máté

Sorozati tag: Studia Folkloristica et Ethnographica 59.

ISSN: 0138-9882

Kiadás éve: 2015

Bölcsészettudományi KarDE hozzáférésKavecsánszki MátéNéprajzStudia Folkloristica et Ethnographica

A Debreceni Egyetem néprajzi műhelyében folyó tudományos munka hat évtizedét a tereporientált kutatások nemes hagyománya fémjelzi. A tanszék az oktatók, a graduális és a posztgraduális hallgatók részvételével a rendszeres, egymást követő feszes terepmunkákkal mindig arra törekedett, hogy egy-egy tájegység, kulturális régió életmódbeli sokszínűségét, szellemi hagyományait változatos társadalmi metszetekben, illetve több tudományra kiterjedő szempontból feltárja, majd a tereperedményeket elméleti rendszerek segítségével értelmezze, önálló monográfiák, tanulmánykötetek formájában megjelentesse.

„Tánc és közösség (e-könyv)” értékelése elsőként