Mátrixok és lineáris egyenletrendszerek gazdasági és mérnöki alkalmazásokkal

1 800 Ft

Szerző: Dr. Kézi Csaba Gábor

ISBN: 978-963-318-033-4

Kiadás éve: 2018

KívánságlistáraEltávolítás
Kívánságlistára

A jegyzethez szorosan kapcsolódik mind tematikájában, mind felépítésében, mind jelölésrendszerében egy feladatgyűjtemény, amely részletesen kidolgozott feladatokat tartalmaz az egyszerűbb típusfeladatoktól, a bonyolultabb versenyszintű feladatokig. A jegyzetet egyetemünk szinte minden magasabb szintű matematikát tanuló hallgatója használhatja, ugyanis a precíz matematikai felépítés mellett nagy hangsúlyt kapnak az alkalmazott matematikai feladatok. A jegyzetben a lineáris algebra alapjaitól építkezünk, azt a célt szem előtt tartva, hogy minél több olyan témát dolgozzunk fel, amelyet a matematikán kívül egyéb tudományokban is alkalmaznak. Bizonyos esetekben a felvetett probléma nem feltétlenül matematikai megfogalmazású, de a megoldásban matematikai eszközöket kell felhasználni. Minden fejezet végén „ellenőrző kérdések” találhatóak, melyek alkalmasak arra, hogy felmérjék, hogy az olvasó mennyire sikeresen sajátította el az adott fejezet tartalmát. Az utolsó fejezetben megtalálhatóak az ellenőrző kérdések megoldásai.

További információk

Tömeg 367 g
Méretek 238 × 168 × 12 mm

Vélemények