Bevezetés a magasabb szintű matematikába és alkalmazásaiba

1 500 Ft

Szerző: Dr. Kézi Csaba

ISBN: 978-963-318-172-0

Kiadás éve: 2017

KívánságlistáraEltávolítás
Kívánságlistára
SKU: 52519 Kategóriák:

Ez a jegyzet egy többrészes sorozat első kötete, mely elsősorban a Debreceni Egyetem Műszaki Karának „Matematika I.” és a „Bevezető matematika” nevű tantárgyaihoz készült oktatási segédanyagként.
A jegyzet a precíz matematikai felépítésen túl számos, a műszaki és gazdasági életben felmerülő probléma megoldására alkalmazható módszert is megmutat. Az egyes fejezetek az elmélet pontos leírása mellett részletesen kidolgozott példafeladatokat tartalmaznak. Az elméleti tételek jelentős része bizonyításokkal együtt szerepel, illetve bizonyos helyeken a tananyagon túlmutató elméleti tételek is megtalálhatóak, így hasznos lehet a magasabb szintű matematikát tanuló minden hallgató számára, sőt akár matematika szakosok részére is.

További információk

Tömeg 205 g
Méretek 238 × 168 × 7 mm

Vélemények