Szerző: Kézi Csaba Gábor

ISBN: 978-963-318-832-3

Kiadás éve: 2019

Kézi Csaba GáborMatematikaMűszaki Kar

A feladatgyűjtemény 14 fejezetet tartalmaz, terjedelme 281 oldal. A szerző több éve oktatja a Debreceni Egyetem Műszaki Karán a Matematika II. című tantárgyat, az ennek folyamán összegyűlt tapasztalatai alapján építette fel a művet. A példatár elsősorban a gyakorlatokon megjelenő feladattípusokat dolgozza fel, részletes megoldásokkal. A benne található problémák a közönséges magasabbrendű differenciálegyenletekkel, elsőrendű differenciálegyenlet rendszerekkel és azok néhány természettudományi alkalmazásával kapcsolatosak. A feladatgyűjtemény 164 részletesen kidolgozott feladatot tartalmaz, melyek nehézségi szintje széles spektrumot ölel fel: az elemi, gyakorló feladatoktól egészen a bonyolultabb, „versenyszintű” feladatokig találunk benne példákat. A példatár hasznos lehet a magasabb szintű matematikát tanuló minden hallgató számára zárthelyi dolgozatokra és vizsgákra való felkészüléshez is.

238 × 168 mm

„Közönséges magasabbrendű differenciálegyenletek és alkalmazásaik – feladatgyűjtemény” értékelése elsőként