Munkaerőpiac és emberi tőke (e-könyv)

Alcím: Elmélet és gyakorlat

Szerzők: Fényes Hajnalka, Mohácsi Márta

ISBN: 978-963-318-820-0

Kiadás éve: 2019

Bölcsészettudományi KarFényes HajnalkaMohácsi MártaSzabadon letölthető e-könyvekSzociológia

Fényes Hajnalka és Mohácsi Márta kötete olyan vállalkozás, amely nyugodtan állítható, hogy fontos hiányt tölt be. Egyfelől azért, mert kifejezetten bölcsész, azon belül szociológia és szociálpolitika mesterszakos hallgatóknak, valamint a HR területén tanuló egyetemistáknak ad a munkaerőpiacról hiteles közgazdaságtudományi ismereteket; úgy és oly módon, hogy az számukra is megérthető, hasznosítható legyen. A munka világa, piaca olyan terület, mellyel számos tudomány, tudományterület foglalkozik, de ezek eltérő vizsgálati szempontjai, módszertana gyakran megnehezíti, vagy akár el is lehetetleníti a más háttérrel rendelkező érdeklődő számára azok tudásanyagának elsajátítását. A szerzőpáros munkájának integratív szemlélete egy ilyen szakadékot hidal át, segítve az érintett felsőoktatási tanulókat abban, hogy jobb, szélesebb látókörű szakemberekké váljanak a maguk hivatásában. Másfelől azért is hiánypótló, mert nem csak a hallgatók, tanulók, de a kutatók, szakemberek és oktatók számára is segíti a kölcsönös megértést, ezáltal a tudományközi, azok határterületein átívelő munkát.

„Munkaerőpiac és emberi tőke (e-könyv)” értékelése elsőként

Érdekelhetnek még…