Nemek és etnikumok terei a magyar filmben

3 265 Ft

Szerkesztők: Győri Zsolt, Kalmár György

Sorozati tag: ZOOM. A kortársfilmtudomány kulcskérdései 5.

ISBN: 978-963-318-731-9

ISSN: 2063-8450

Kiadás éve: 2018

Bölcsészettudományi KarFilmművészetGyőri ZsoltKalmár GyörgyZOOM. A kortárs filmtudomány kulcskérdése

A tanulmánykötet szerzői – a ZOOM könyvek hagyományát folytatva – a magyar film kultúratudományos szempontú újraértelmezésére vállalkoznak. Ez a szakmai munka egyszerre teremt párbeszédet a hazai és nemzetközi filmkutatás közt, ugyanakkor átalakítja a magyar filmes kánont is, hiszen új szempontok szerint választja ki az elemzésre méltó, izgalmas filmeket, illetve új kérdések felől ad új jelentést ezeknek. A jelen kötet középpontjában a tér, etnicitás és nemiség viszonyainak vizsgálata áll. Kissé kevésbé teoretikusan fogalmazva ez a kérdés a nemi és etnikai kisebbségek reprezentációjának elemzését tűzi ki célul, illetve azt kutatja, hogy ezekben az ábrázolásokban milyen szerepet játszik a nemi vagy etnikai markerekkel felruházott filmes tér. A kötet tanulmányai egyaránt foglalkoznak játékfilmekkel és dokumentumfilmekkel, és többek közt olyan jelenségeket boncolgatnak, mint a migráció filmes megjelenítése, a roma férfiasság ábrázolhatósága, a határ és a prostitúció filmes terei, vagy a fehér maszkulinitás és etnikailag jelölt nőiség filmes reprezentációi.

További információk

Tömeg
402 g
Méretek