Szerző: Csipkés Margit, Nagy Orsolya Bernadett

ISBN: 978-963-318-803-3

Kiadás éve: 2019

Csipkés MargitE-jegyzetekGazdaságtudományGazdaságtudományi KarNagy Orsolya Bernadett

A statisztikai módszerek helyes alkalmazásának feltétele a megszerzett információk helyes értelmezése. Ehhez szükség van a statisztikai alapfogalmak pontos ismeretére. A jegyzetben a jelen kor számára szükséges számítógépes alkalmazásokon keresztül mutatja be a sok megoldott példát. A részletes kidolgozás miatt a hallgatónak lehetősége van nyugodtan végigkövetni a lépéseket, megjegyezni a mintát, és felkészülni a hasonló példákra. A hallgató választ kap arra, hogy az egyes példákat miért azzal a módszerrel és hogyan kell megoldani.

„A felsőoktatási szakképzésben tanuló hallgatók statisztikai példatára megoldással (e-könyv)” értékelése elsőként